Hikayemiz

Yeşil Barış Sitesi, bundan 17 yıl önce tesadüfen keşfetmiştik.
 
Güllüğün içinden güneybatıya giderken 3 km. sonra, yapımı oldukça eski olan OBA Sitesi içinden 800 metre daha yükselerek ilerleyince YEŞİL BARIŞ SİTESİ ne ulaşılıyordu.
 
Kendinizi dünyanın çatısında hissedeceğiniz 280 derece panaromik  manzaraya sahip olan sitemizin en yüksek noktası ve girişinde, nefesiniz kesilirken Boğaziçi, Tuzla, Maya yarımadası ve önündeki adacıklar, tam karşınızda Bodrum yarımadasının kuzeydoğusunda yer alan ; Türkbükü, Gümüşlük ve adacıklar, arada bir parça acık denizin ardından, Mandalya Körfezinin kuzeyindeki Zeytinli koyu, Ada Buğazı, Kıyı Kışlacık sahillerini ve Güllük manzarasını tabi ki bir bakışta görmüyorduk. Ancak manzarayı yudumlayarak tadayabiliyorduk.
 
Hemen her ünitede farklı manzaralarla zenginleştirilmiş 32 adet ikiz villaları, bahçelerini, geniş yaşam balkonlarını  ve  rahatça, kalabalık ailelerinde kalabileceği odalarını görünce tabi ki almak için araştırmalara başlamıştık.

Aradan geçen yıllar içinde giderek eksikleri tamamlanmaya başlayan ve devam eden sitemiz, bu gün yarı olimpik eşsiz yüzme havuzu, deniz kenarında iskelesi ve sık sık etkinlik organize eden özel Sakinleri’nin ruh kattığı sosyal tesisi ile güzelleşmeye devam etmektedir.
 
Uluslar arası havaalanına, Milas ve Bodruma yarım saatlik bir mesafede olan, yakında büyük bir marinaya sahip olacak olan Güllüğe 4 km. manzaralı bir yol ile ulaşılabilmekte olan sitemizin sıcak yaz günlerinde Güllüğün en çok rüzgar alan kesiminde olması huzurlu bir yaşam ortamı sağlamaktadır.

Comments are closed